2011.08.02. 16:37
Köszönet az anyatermészetnek
A sok finom zöldségért, amiből ismét egy nagyon finom étel kerekedett.
Babos töltött káposzta
Hozzávalók
70 és 50 dkg káposzta
20 dkg bab
1 tojás
fokhagyma
2 nagy fej hagyma
2 paradicsom
1,5-2 dl prézli
1 dl rizs
pirospaprika
olaj
só, bors
Az olajon párold meg az apróra vágott hagymát, tegyél rá pirospaprikát, sózd, öntsd fel kevés vízzel. Ha már jó szaftos, tedd félre a 3/4 részét. A maradék alapban párold félig puhára a babot. Ha kész, tedd félre, és hagyd kihűlni. Ha kihűlt, sózd, borsozd, dolgozd össze a tojással, a prézlivel, a rizsával és a fokhagymával.
A nagyobb káposztát szedd leveleire ameddig, csak lehet, és forrásban lévő sós vízbe tedd be kb. 1 percre, aztán szedd ki hideg vízbe, és tedd a levelet egy szűrőbe. A levél megvastagodott végét háromszögalakban vágd ki, és terítsd le magad elé, tegyél az egyik végébe egy kis tölteléket és tekerd fel.
A kisebb káposztát gyaluld le, vagy késsel aprítsd vékony csíkokra.
Valahogy így:
Ez egy jó példa. Ez a töltelék sok lett volna ide, ennek a fele is elég.
A maradék hagymás alapot tedd egy lábasba, tedd rá a darabolt káposzta felét, arra felkarikázott paradicsomot (ezt sózd meg egy kicsit), és végül a maradék káposztát.
A legtetejére jönnek a tekercsek, amiket szoríts le egy fedővel, különben szét fognak nyílni. 
A lábast öntsd fel félig vízzel, és párold készre a káposztát.
Megjegyzés: a maradék tölteléket, én a káposzta közé főztem. Későbbiekben kerül még mellé egy kis pirított szalonna is.
2011.07.06. 10:50
Töltött paradicsom
Izgalmas kiegészítője a töltött szőlőlevélnek.
Hozzávalók
4 szem paradicsom
4 tojás
szárított menta
só, bors
olaj
Vájd ki a paradicsomok belsejét, sózd, locsold meg olajjal, és szórd meg a mentával. Tegyél bele egy paradicsomba egy sózott tojássárgáját. Tedd egy tepsibe a paradicsomokat, és a sózott fehérjéket öntsd a paradicsomok alá, valamint add hozzá a paradicsomok kivájt belsejét. Süsd össze.
Szólj hozzá!
Címkék: tojás köret paradicsom szárított menta
2011.06.10. 17:08
Lecsós gombóc
Annak ellenére, hogy a lecsónak még a szagát sem bírom.
Gyúrj fasírtot, plusz egy kevés tejfől, erőspaprika krém, és fokhagyma hozzáadásával, süsd meg olajban.
Csinálj lecsót, tedd bele a fasírtokat, és öntsd fel annyi paradicsomlével, hogy el tűnjenek a fasírtok a szószban, és így forrald össze az egészet. Én spagettit főztem mellé, ami nem volt túl jó ötlet, inkább krumplit javasolnék.